LIPOLIZA

Lipoliza,  Intralipoliza

Opis zabiegu:

Lipoliza (intralipoliza)to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej redukująca bezoperacyjnie tkankę tłuszczową.. Zabieg ten polega na podaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholanu sodu i dodatkowych preparatów  np. L-karnityny lub krzemionki organicznej  Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla bolesnych zabiegów jak na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie już od kilku lat z powodzeniem stosuje się mieszankę fosfatydylocholiny i deoksycholatu do modelowania sylwetki ciała.

Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej ( błon komórkowych) powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie.

 Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. Jednak należy pamiętać, że jest to metoda wspomagająca, nie sprawdzi się u pacjentów z rozległą otyłością. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach wzgórka łonowego , brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc w których najczęściej następuje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Przed zabiegiem :

Podczas pierwszej konsultacji medycznej, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych oraz aktualnych chorób oraz uczuleń. Po konsultacji lekarskiej i braku przeciwwskazań do zabiegu, na zaznaczone wcześniej miejsca może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Następnie następuje dezynfekcja skóry po której lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu we wcześniej zaznaczone miejsca bardzo cieńką igłą.  W miejscu podania preparatu  pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia szybko przemijające. Ostrzyknięte miejsce należy po zabiegu rozmasować i kontynuować masaż przez kilka dni codziennie. Rozpad komórek tłuszczowych może spowodować powstanie delikatnych, przemijających krwiaków.

Po zabiegu :

Do aktywności fizycznej można wrócić w kilka dni po wykonanym zabiegu, po ustąpieniu objawów stanu zapalnego, który wynika z rozpadu komórek tłuszczowych. Przy większych skupiskach tkanki tłuszczowej zabieg powtarza się średnio 1-3 razy.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.

Wskazania:

Miejscowe otłuszczenie ciała: – otłuszczenie wzgórka łonowego

 - fałd tłuszczu na brzuchu, – tłuszcz na udach, – zbyt grube pośladki

- gruby, otłuszczony „byczy” kark, – poduszeczki tłuszczu w okolicy pach,

- fałdy na plecach (poniżej żeber), – wewnętrzna strona ud, – wewnętrzna strona kolan,

Tłuszczaki,- pseudoginekomastia męska

Przeciwwskazania:

- Aktywna choroba nowotworowa

- Ciąża i – Karmienie piersią

- Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze

- Przyjmowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi

- Choroby autoimmunologiczne (tzw. z autoagresji)

- Skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytkie unaczynienie, skłonność do powstawania keloidów (bliznowców)

- Niestabilna cukrzyca, – Niewydolność wątroby, – Niewydolność nerek, – Padaczka