MEDYCYNA ESTETYCZNA , REKONSTRUKCYJNA I PRZECIWSTARZENIOWA (ANTYAGING)

W życiu KOBIETY, dojrzewanie, ciąże, porody i macierzyństwo oraz czas po menopauzie to okresy przynoszące dumę i piękno kobiecości. Okresy te mogą być jednak czasem przesilenia organizmu, zniekształceń różnych części ciała a w połączeniu z chorobami i błędami żywieniowymi, źródłem zaburzeń wyglądu i proporcji ciała. Mogą powodować również powstawanie dysfunkcji narządów oraz zaburzeń w fizjologii ciała i w relacjach międzyludzkich.

Ciąża i poród jest pięknym okresem z życiu kobiety ale im więcej ciąż i porodów tym większe i trwalsze zmiany w organizmie kobiety, którym medycyna jeszcze nie potrafi zapobiegać a ich rehabilitacja jest niewystarczająca. Okres macierzyństwa i dojrzałości kobiet, w którym kobiety poświęcając się rodzinom często zaniedbują siebie, wymaga wielu wysiłków w celu utrzymania zdrowia, urody i atrakcyjności. Czas po menopauzie jest za to fizjologicznym okresem zmian wyglądu i wydolności ciała, które nierzadko potęgowane chorobami wzmagają w kobiecie chęć przywrócenia dawnego wyglądu i funkcji ciała.

Medycyna estetyczna, rekonstrukcyjna i przeciwstarzeniowa burzliwie rozwijając się w ostatnich latach, w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie nie tylko kobiet, stanęła na przeciwko w/w niekorzystnym zjawiskom , przywracając zdrowie i funkcje narządów oraz poprawiając urodę.

Do arsenału środków poprawiających wygląd i kształt, odbudowujących tkanki i narządy oraz przywracających funkcje ciała należą metody inwazyjne – chirurgiczne i coraz częściej minimalnie inwazyjne- operacje endoskopowe i z jednego nacięcia.

Metody inwazyjne

 1. Operacje plastyczne pochwy i obniżeń pochwy i/lub macicy
  • Zwężenie pochwy chirurgiczne
  • Podniesienie przedniej i/lub tylnej ściany pochwy i pęcherza z użyciem własnych tkanek lub z użyciem implantów (taśmy i siatki dwu/cztero i sześcioramienne) – operacje pochwowe
  • Skrócenie i podniesienie szyjki macicy – operacje pochwowe
  •  Rekonstrukcja krocza i usunięcie blizn poporodowych
  •  Rewitalizacja krocza i pochwy chirurgiczna lub nieoperacyjna przy pomocy nici stymulujących kolagen (VAGINAL NARROWERmało inwazyjna)
 2. Laparoskopowe operacje podniesienia macicy i pochwy
 3. Chirurgiczna korekta wielkości i kształtu warg sromowych mniejszych i większych oraz łechtaczki
 4. Plastyka wzgórka łonowego
 5. Operacje i minioperacje nietrzymania moczu
 •  Taśmy podcewkowe klasyczne i tytanizowane
 •  Ostrzykiwanie cewki moczowej
 •  Cystoskopia i Botox do ścian pęcherza moczowego

Do arsenału metod medycyny estetycznej poprawiających kształt i jędrność tkanek należą też metody małoinwazyjne

  1. Ostrzykiwanie osoczem bogato płytkowym – odbudowa kolagenu
  2. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – odbudowa kolagenu
  3. Lipoliza injekcyjna wzgórka łonowego
  4. Autologiczny przeszczep tłuszczu
 • Do wargi sromowej większej
 • Do ścian pochwy
 • Do piersi
  5. Nici Vaginal Narrower – odbudowa kolagenu i formowanie powierzchni tkanek
  6. Karboksyterapia ( CO2) – odbudowa kolagenu
  7. Radiofrekwencja (fale radiowe wysokiej częstotliwości) – odbudowa kolagenu, przebudowa całej skóry, korekta blizn i rozstępów.