MINISLINGI -TAŚMY PODCEWKOWE W OPERACYJNYM MINIMALNIE INWAZYJNYM LECZENIU NIETRZYMANIA MOCZU

Chociaż leczenie operacyjne wysiłkowego nietrzymania moczu stosowane jest od blisko 100 lat, pierwsze próby podwieszania cewki moczowej przeprowadzono prawie 50 lat temu (1959r.) a od pierwszej nowoczesnej operacji zastosowania implantu załonowo minęło 20 lat (TVT =1995r.) to co dekadę obserwuje się postęp w technikach operacyjnych i zastosowanych materiałach siatkowych (implanty). Wraz z techniką przeprowadzenia taśmy przez otwory zasłonowe (TOT=2003) uproszczono zabieg i ograniczono możliwe powikłania.

tasmy1

Różne rodzaje taśm podcewkowych                                                                                                        Aplikatory/Igły do wprowadzania taśm

tasmy2

Techniką minimalnie inwazyjną w leczeniu operacyjnym wysiłkowego nietrzymania moczu jest wprowadzanie mini taśm metodą pojedynczego nacięcia podcewkowego, mocowanych do mięśni i powięzi systemem haczyków i bez konieczności użycia aplikatorów( igieł) i wyprowadzania ramion taśm przezskórnie. Operację można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym.

tasmy3